Délka 2h 50min21lekcí

Jak napsat román

100%
Délka 2h 50min21lekcí
Načítání

Získej přístup
k celému kurzu

2,8hodin videí21lekcí
i

Co se v tomto videokurzu naučíš?

Spousta z nás nad tím někdy přemýšlela...
Jaké by to bylo napsat svou vlastní knihu?
A jak to vůbec ti spisovatelé dělají? Kam chodí na nápady?

Úspěšný autor Pavel Renčín vás nechá nahlédnout do spisovatelské kuchyně. V jeho kurzu se dozvíte vše, co budete potřebovat, abyste mohli napsat svůj vlastní román.

Od toho jak si vybrat téma, jak najít ty správné hlavní postavy, jak vymyslet zápletku a prostředí pro váš román, jak napsat dobré dialogy, jak vybrat hledisko pro vyprávění knihy až po výběr správného názvu a nabídnutí knihy k vydání nakladateli. A mnoho mnoho dalšího.

Kdo bude tvůj lektor?

Pavel Renčín

Spisovatel

Pavel Renčín je úspěšný spisovatel, který svými knihami a povídkami potěšil už desítky tisíc čtenářů. Žánrově se zaměřuje na městskou fantasy, horor a thriller, část jeho tvorby je blíže magickému realismu nebo detektivce. Jeho díla vyhrávala žánrové ceny za knihy a povídky roku, zvítězil v několika literárních soutěžích. Je často chválen za skvělou práci s českým jazykem a originální nápady, které se v jeho příbězích objevují. Pavel Renčín ale není jen spisovatel, je navíc i výborný lektor, který dokáže předat své zkušenosti a především lásku k psaní dalším.

Jak kurz hodnotí ostatní studenti?

Celkové hodnocení:
100%

Dobrý den pane Renčíne,
kurz hodnotím s odstupem několika měsíců. Moc mi pomohl ujasnit si, jestli vůbec psát a kde na to brát čas. Kurz je přiměřeně dlouhý svému zaměření a komu to vadí a potřebuje podrobnější popis práce spisovatele, jistě je na internetu spousta dalších možností.
Dokonce mi pomohl natolik, že jsem prohrábl šuplík, prošel si svou tvorbu za posledních dvanáct let a pro rodinu a pár kamarádů "vydal" svépomocí povídkovou knížku v obřím nákladu dvanácti výtisků. Nutno dodat, že kvalita jednotlivých prací se celkem liší, až jsem byl na vážkách, zda jsou některé povídky hodny publikování, ale co bych neudělal pro pobavení blízkých.
Ještě jednou děkuji.

Lukáš Bozděch

Lukáš Bozděch

Lukáši, Váš komentář mi udělal ohromnou radost. Když jsem nad kurzem přemýšlel, tak tohle byl přesně důvod, který mě přiměl ho nakonec natočit. Jsem moc rád, že více věříte svému psaní :) často jsme nejpřísnějšími soudci my sami. Držím palce při dalším publikování! Pavel

Pavel R.Lektor

Děkuji, jsem spokojená

Drahoslava Bejrová

Děkuji, bylo to super. Dělala jsem si poznámky a určitě mi hodně informací pomohlo. Jde vidět Vaše nadšení a to je úžasné, protože nám radí někdo, kdo tohle řemeslo sám miluje.

Kristyna Novakova

Pavel Renčín je jeden z mých absolutně nejoblíbenějších autorů. Obdivuji jeho široký záběr i to jak dokáže čtenáře držet v napětí. Na každou novou knihu se neuvěřitelně těším, protože je u něj vždy vidět posun a spoustu práce.

Vardicka

?
Nejčastější dotazy

Jak kurzy fungují?

Na jak dlouho budu mít ke kurzu přístup?

Co když se kurz změní / aktualizuje?

Jak si mohu kurzy objednat?

Jak mohu zaplatit a kdy získám přístup?

Je možné reklamovat zakoupený kurz?

Všechny nejčastější dotazy