Délka 12h 58min54lekcí143procvičování

Maturita z matiky 2 - Rovnice, nerovnice, funkce

98%
Délka 12h 58min54lekcí143procvičování
Načítání

Získej přístup
k celému kurzu

13hodin videí54lekcí143procvičování
i

Videokurz je zároveň součástí výhodného balíčku

Zobrazit balíčekušetříš min. 530 Kč

Co se v tomto videokurzu naučíš?

Rovnice, nerovnice, funkce. Jedny z nejdůležitějších dovedností, které budete v matematice potřebovat. Matematiku se učíme proto, abychom mohli něco vypočítat. A to většinou znamená, že řešíme nějaké rovnice nebo nerovnice.

V kurzu se podrobně podíváme na základní principy řešení rovnic a nerovnic. Probereme rovnice v součinovém a podílovém tvaru, ukážeme si jak se řeší soustavy lineárních rovnic a jaký mají geometrický význam. Ukážeme si, jak řešit slovní úlohy pomocí soustav rovnic a hlavně jak ty rovnice ze zadání slovní úlohy "vyrobit".

Naučíme se pracovat s rovnicemi a nerovnicemi s neznámou ve jmenovateli a ukážeme si jak řešit soustavy nerovnic. Naučím vás také určovat definiční obory funkcí, protože to se dělá pomocí rovnic a nerovnic.

Druhá část kurz se zabývá funkcemi. Ukážu vám věci o funkcích, které se ve škole většinou nedozvíte a které vám totálně změní pohled na funkce. Konečně pochopíte, o čem to je. Povíme si vše o lineární a kvadratické funkci a naučím vás rychle a jednoduše kreslit grafy.

A samozřejmě si spočítáme spoustu příkladů.

Osnova kurzu

Délka 12h 58min54lekcí143procvičování

Kdo bude tvůj lektor?

Marek Valášek

Lektor matematiky

Víc než 23 let pomáhá lidem porozumět matematice, fyzice a statistice. Marek má vzácný dar podat matematiku srozumitelně a zábavně. Učí od roku 2000. Za tu dobu mu prošlo rukama přes 4 000 studentů. které osobně připravoval na přijímací zkoušky na všechny typy středních i vysokých škol nebo jim pomáhal s širokou škálou učební látky. Přes 93 % studentů, které Marek připravoval, bylo u zkoušek úspěšných. Roku 2013 založil portál Mathematicator, který každý rok pomáhá desetitisícům studentů s pochopením matematiky. Jeho matematická videa na YouTube mají přes 20 milionů zhlédnutí a kurzy, které Marek prodává na LearnTube, patří k těm nejúspěšnějším.

Jak kurz hodnotí ostatní studenti?

Celkové hodnocení:
98%

Super kurz, vše vysvětleno.

Jakub Zíbrt

Dobrý den,
co mi chybělo jsou příklady ke každému videu kde bych si ověřil že danou problematiku chápu (jako u kurzu 1). Celkově jde z celého kurzu vidět váš vztah k matematice - chybky a přeřeky jsou opraveny, vztahy jsou vysvětleny a člověk se sem tam i zasměje. Ještě je asi brzo hodnotit kurz (počkám co maturita :D) ale už teď (jsem v 2/5 kurzu) mohu s čistým svědomím napsat že nelituji žádné koruny která padla na váš kurz. Jsem rád že svůj pohled na matematiku sdílíte.
Už jsem se podíval na mathematicator i po dalších kurzech. Děkuji

Tomáš Vašek

Dobrý den, Tomáši,
děkujeme za feedback. U některých lekcí už procvičování je, ale další velkou várku se chystáme vypustit v nejbližších dnech. Dáme Vám o tom vědět, tak si to určitě ještě stihnete procvičit :-)
Mějte se.

Vojtěch Fáberadmin
Daník Dvořáček
Kamila Bezděková

?
Nejčastější dotazy

Jak kurzy fungují?

Na jak dlouho budu mít ke kurzu přístup?

Co když se kurz změní / aktualizuje?

Jak si mohu kurzy objednat?

Jak mohu zaplatit a kdy získám přístup?

Je možné reklamovat zakoupený kurz?

Všechny nejčastější dotazy

Související kurzy

Podívej se na podobné kurzy nebo balíčky