Délka 1h 50min21lekcí

Jak naučit děti číst

100%
Délka 1h 50min21lekcí
Načítání

Získej přístup
k celému kurzu

1,8hodin videí21lekcí
i

Co se v tomto videokurzu naučíš?

Čtení je jedna z nejdůležitějších dovedností, kterou se dítě musí naučit. Čím dříve se dítě naučí číst, tím dříve se mu otevře kouzelný svět pohádek a příběhů. Vytvoří si k četbě vztah a celý jeho život ho budou knihy provázet. Získá tím obrovskou výhodu oproti lidem, kteří nečtou a jeho život bude mnohem bohatší.

Většina dětí projevuje zájem o písmenka a o čtení mnohem dříve než ve škole. Některé děti čtou plynně a s porozuměním ve čtyřech nebo v pěti letech.

Kdy je správný čas začít?

Pokud chcete své dítě vést ke čtení, můžete s tím začít už ve dvou letech. Nejde ale samozřejmě o žádnou výuku. Vše je přirozené, formou hry, kdy dítě ani neví, že se vlastně něco učí.

Jak na to? To se dozvíte v kurzu Jak naučit děti číst.

Kdo bude tvůj lektor?

Dana Míková

Lektorka čtení, supervizorka a mediátorka na základních školách a ve vzdělávacích zařízeních

Dana Míková prožila nejdelší čas ve svém profesním životě v prvních a druhých třídách. I výuku ve vyšších ročnících základní školy a práci s předškolními dětmi považuje za velké profesní obohacení. Cenné zkušenosti získávala také v době, kdy pracovala na pozici zástupce ředitele. Vnitřní nespokojenost v posledních letech ze zakonzervovanosti škol a absence respektu pedagogů vůči žákům i rodičům ji přiměla hledat alternativu. Nechtěla být dále součástí nerespektujících sboroven, kde se rozhodovalo o osudech žáků. Základní školství opouští po 30 letech. V současné době působí jako lektorka, supervizor a mediátor v základních školách a vzdělávacích zařízeních, kde je o její zkušenosti a kvalitu zájem. V rámci poradenské činnosti pomáhá rodičům žáků v řešení často nelehkých situací. Jako externí pedagog působí i na vysoké škole, kde je zapojena do výzkumného projektu týkající se sociálně patologických jevů, které mohou mít často prvopočátek právě na půdě základních škol i s nemalým přispěním pedagogů.

Jak kurz hodnotí ostatní studenti?

Celkové hodnocení:
100%

Děkuji, kurz mě obohatil o super nápady, jak dětem přiblížit písmenka. Pro mne cenné rady :) Velice příjemná paní lektorka:) Určitě doporučím.Děkuji, Platková

Pavlina Platkova
Lenka Zaoralová

?
Nejčastější dotazy

Jak kurzy fungují?

Na jak dlouho budu mít ke kurzu přístup?

Co když se kurz změní / aktualizuje?

Jak si mohu kurzy objednat?

Jak mohu zaplatit a kdy získám přístup?

Je možné reklamovat zakoupený kurz?

Všechny nejčastější dotazy